• zabiegi pielęgnacyjne

Peeling ciała

Aromatyczny szybki zabieg oczyszczenia i złuszczenia naskórka za pomocą cukrowych scrubów. Dzięki złuszczeniu warstwy rogowej naskórka, skóra jest pobudzana do odnowy i regeneracji. Peeling doskonale rozjaśnia i wygładza skórę, ale także poprawia mikrokrążenie i pozostawia ciało gładkie i jedwabiste. Dzięki wykorzystaniu masła shea, skóra po zabiegu jest również nawilżona i natłuszczona.

Zabieg szczególnie polecany przed ekspozycją na słońce, jak również przed nakładaniem samoopalacza, aby uniknąć złego rozprowadzenia.

 

Mikrodermabrazja pleców

Skóra na plecach jest grubsza niż w innych częściach ciała, przez to wolniej się regeneruje i dlatego również należy o nią zadbać. Zabieg mikrodermabrazji to mechaniczne złuszczanie naskórka wykonywany głowicą pokrytą kryształkami diamentu.  

Po zabiegu następuje poprawa w górnych warstwach naskórka, zaś w warstwie skóry właściwej tworzą się nowe, pełnowartościowe komórki oraz dochodzi do stymulacji i produkcji włókien kolagenu i elastyny. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone, a złuszczanie następuje stopniowo, warstwa po warstwie.

Zabieg mikrodermabrazji na plecy polecany jest dla osób z problemem zanieczyszczenia skóry, przebarwień, blizn i rozstępów.

 

Eksfoliacja kwasami pleców

Zabieg ten to mocny peeling skóry oraz terapia dostosowana indywidualnie do rodzaju problemu, który obejmuje okolicę pleców. W zależności od zmian na skórze możemy zastosować program na bazie:

  • kwasu glikolowego, który powoduje spłycenie blizn i poprawę wyglądu skóry,
  • kwasu salicylowego, działa na oczyszczenie porów, likwiduje bakterie acne odpowiedzialne za powstawanie wyprysków i trądziku,
  • kwasu mlekowego, który jest stosowany celem redukcji plam i przebarwień na skórze oraz regeneracji skóry z fotouszkodzeniami.

Oczyszczanie manualne pleców

Osoby, których dotknął problem trądziku borykają się również ze zmianami skórnymi na plecach. Odpowiedzialne są za to gruczoły łojowe, które zwłaszcza na tak dużym obszarze są narażone na bardziej obfite pocenie się i brak odpowiedniej ochrony. Oczyszczanie pleców to zabieg skierowany do osób ze skórą skłonną do zanieczyszczania. Podczas zabiegu pozbywamy się zaskórników oraz łoju z warstwy rogowej naskórka. Jest to najszybszy sposób na przywrócenie czystego wyglądu skóry.